Dygliuotasis ožerškis (Goji)

PDFSpausdintiEl.paštas
Dygliuotasis ožerškis- Goji uogos
Lycium chinense GOJI
Vertinimas: Kol kas vertinimų nėra
Kaina:
Pardavimo kaina nuo: 7,00 €
Aprašymas

Žydi gegužės-rugsėjo mėn. Uogos sunoksta rugsėjo mėn. Krūmo aukštis 150-250 cm. Mėgsta saulėtą vietą ar pusiau pavėsį.

Vakarų šalims godži uogos (dygliuotojo ožerškio uogos) – naujiena ir sensacija, Rytų šalims – tūkstantmečio patvirtinta vertybė. Dėl didelio antioksidantų, vitaminų ir amino rūgščių kiekio, esančio goji uogose, jos dar vadinamos „jaunystės eliksyru“ ir „Himalajų gyventojų ilgaamžiškumo paslaptimi“.

Uogos raudonos, rūgščiai saldžios vertinamos dėl jų maistinių savybių. Vietiniai gyventojai goji uogomis gardina ryžių košę, sriubas, pupelių ar daržovių patiekalus. Iš goji uogų daromos arbatos, dažnai su chrizantemomis, baltąja arbata arba puerh. Tibeto ir Kinijos tradicinėje medicinoje goji uogos vartojamos kaip priešuždegiminė priemonė. Jas rekomenduojama vartoti norint pagerinti inkstų, kepenų, plaučių veiklą, sustiprinti regėjimą, imunitetą, nervų sistemą, didinti darbingumą ir ištvermę.

Tibetiečiai goji uogas vadina laimės uogomis, kurios pašalina liūdesį. Šios uogos – ne tik amžinos jaunystės eliksyras, tai ir prieinamas būdas pasiekti ilgaamžiškumo. Legenda byloja, kad Himalajų kalnuose gyvenantys vienuoliai sulaukia net 120-150 metų dėl to, jog kiekvieną dieną renka goji uogas. Moksliniai tyrimai tai patvirtina.

Mokslininkai teigia, jog goji uogos pasižymi šiomis maistinėmis savybėmis:

- gausu mineralų, turi daugiau kaip 30 pagrindinių makro ir mikroelementų. Taip pat sveikatai reikalingų ir retai maiste pasitaikančių jodo bei germanio;

 - gausu amino rūgščių;

- turi vitamino C ir B grupės vitaminų;

- turi polisacharidų, kurie aktyvina ir palaiko imuninę sistemą;

- turi antioksidantų – fenolių ir karotinoidų (beta-karotino, likopeno, liuteino, kriptoksanktino ir kt.).

Goji uogos turi 2 kartus daugiau antioksidantų nei žalioji arbata, 3 kartus daugiau nei mėlynės ir 5 kartus daugiau nei spanguolės. Labiausiai vertinamas antioksidantas – tai zeaksantinas, kurio goji uogose net 70 proc. Zeaksantinas reikalingas akių vyzdžiams ir tinklainei.

Dalintis

Prekyba Vilniuje

Vilniaus raj. Juodšiliai,  Miškinių km. Tiesioji 12

Čia rasite visus mūsų svetainėje parduodamus augalus
Tel. :+37067093609 

Kėdainiuose

Kėdainiai, Kėdainių raj.

Čia įsigysite  sodinukų ir medaus 
Tel. :+3706 99 87636
Idėjos ir sprendimai - by Oskaraz