Katalogas

Triskliautis migdolas
  • Triskliautis migdolas
  • Triskliautis migdolas

Triskliautis migdolas

Prunus triloba

25.00€
SKU: 0003

Natūraliai tai 4 metrų aukščio krūmas, tačiau dažniausiai auginamas įskiepyje, kaip medis. Dažniausiai įskiepis yra daromas į slyvą, tai tos pačios genties augalas, turintis mažai lepią šaknų sistemą, todėl auga ir šaltesniame klimate. Plačiai auginamas Viduržemio jūros regione, Ispanijoje bei JAV. Tačiau šiauresnėse teritorijose auginamas kaip dekoratyvinis augas. Žydi balandį –gegužę, todėl kartais gali nukentėti nuo vėlyvųjų pavasario šalnų. Gausiai žiedais apsipila antrametės šakelės. Žiedai pilnaviduriai, 3,5 cm skersmens, švelniai rožinės spalvos rožytės. Abejingų nepaliekančiu vaizdu džiugina apie 2 savaites. Lapai pailgi, viršutinė pusė žalia, apatinė kiek šviesesnė. Rudenį tampa ryškiai geltonais ir oranžiniais. Šviesomėgis augalas, negali augti pavėsyje.

Migdolai

Lietuvos klimatinėmis sąlygomis vaisių neformuoja. Šiltesnėmis vasaromis subrandina keletą riešutų. Jeigu jie kartaus skonio - rekomenduojama nevalgyti. Migdoluose, kaip ir visuose Prunus genties kaulavaisių kauliukuose (kartu ir vyšnios kauliukuose) yra amigdalino ir prunasino, kurie vandenyje suformuoja cianido rūgštį. Nedideliais kiekiais ji pasižymi priešvėžinėmis, virškinimą gerinančiomis savybėmis, tačiau dideli jos kiekiai gali būti ir mirtinai nuodingi. Išvestos veislės, kurios neturi šių medžiagų, todėl riešutai būna saldūs, be kartumo. Tokie riešutai dažniausiai vadinami saldžiaisiais migdolais ir plačiai naudojami konditerijoje, kitoje maisto pramonėje ir kosmetikoje bei parfumerijoje. 

Auginimas ir priežiūra

Žydi tik antrametės triskiaučio migdolo šakelės, tad norint džiaugtis gražiu vaizdu, medį reikia apgenėti kasmet arba bent kas du metus. Geriausia tai daryti iškart po žydėjimo, kad tais pačiai metais spėtų susiformuoti nauji ūgliai. Taip pat reikia nukarpyti įskiepio ūglius, kad šie nepraaugtų migdolo. 

Jaunus medelius ir ką tik persodintus didelius medžius reikia kruopščiai prižiūrėti 2 – 3 metus. Apsaugoti šaknis nuo šalčių žiemos metu rekomenduojama mulčiuojant. Tam puikiai tiks kitų medžių, ne vaismedžių, lapai. Kamieną ir įskiepus reikia apdengti, kad neįšaltų. Kad medis geriau prigytų, pagal poreikį reikia palaistyti ir patręšti.

 

Matmenys (I x P x A) 0 x 0 x 0
Svoris 0

Mūsų kontaktai

Naujienos

Čia Jūs galite užsisakyti mūsų naujienlaiškį ir pirmi sužinoti apie mūsų naujus augalus
© 2013 Sodinukas.eu. Visos teisės saugomos. Pagamino Oskaraz