Naujienos

Naujienos ir aktuali informacija mūsų pirkėjams, ir prijaučiantiems sodininkams

Natūralaus medaus Lietuvoje neliks ?

Narių vertinimas: 5 / 5

Žvaigždutė aktyviŽvaigždutė aktyviŽvaigždutė aktyviŽvaigždutė aktyviŽvaigždutė aktyvi
 

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba atkreipia šalies bitininkų, medaus pakuotojų ir prekybininkų dėmesį, kad ženklinant bičių medų, jo etiketėje negali būti nurodomas terminas „natūralus“. Tokias išvadas pateikė Lietuvos Respublikos Žemės ūkio ministerija, įvertinusi atitinkamą Europos Komisijos išaiškinimą.

Kaip rašoma Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos pranešime, kreipimąsi dėl medaus ženklinimo išaiškinimo inicijavo Lietuvos bitininkų sąjunga.

Europos Komisija, išnagrinėjusi Žemės ūkio ministerijos kreipimąsi, informavo, kad žodis ,,natūralus“ medaus pavadinime neturėtų būti naudojamas. Europos Komisijos nuomone, toks medaus pavadinimas neatitinka Direktyvos 2000/13/EB reikalavimų, kur teigiama, kad produktų ženklinimo būdai neturi klaidinti pirkėjo dėl padarytų užuominų apie ypatingas maisto produkto savybes, kai tokias pačias savybes turi visi panašūs produktai.

Atsižvelgus į šį išaiškinimą ir Žemės ūkio ministerijos pateiktas išvadas, Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja šalies bitininkus, medaus pakuotojus ir prekybininkus, kad nurodant ženklinimo etiketėje medaus pavadinimą, negali būti vartojamas žodis „natūralus“.

Siekiant išvengti galimų nuostolių, bitininkams ir šiuo verslu užsiimantiems asmenims bus leista per nustatytą laiko terminą, suderinus su atitinkama teritorine valstybine maisto ir veterinarijos tarnyba, sunaudoti turimas etiketes arba jas perženklinti.

„Ženklinimo etiketėse turi būti nurodytas medaus pavadinimas, įmonė arba bitininko pavardė, adresas, užrašas „Tinka vartoti iki“, nurodant datą. Privaloma taip pat nurodyti medaus kilmės šalį. Jei medus surinktas iš daugiau nei vienos Europos Bendrijos (EB) valstybės narės ar iš trečiosios šalies, turi būti pažymėta: „EB medaus mišinys“, „ne EB medaus mišinys“ arba „EB ir ne EB medaus mišinys“. Priklausomai nuo gamybos būdo, medus gali būti korinis, su korinio medaus gabaliukais, nuvarvėjęs, išsuktas, išspaustas, filtruotas, konditerinis. Tam tikrais atvejais šis saldus produktas gali būti įvardintas kaip rapsų, grikių, nektaro, lipčiaus medus. Tokie pavadinimai kaip „pavasario gėlių medus‘‘, „vaistinių augalų medus“ yra niekuo nepagrįsti ir negali būti naudojami. Pavadinime gali būti nurodytas regioninis ar teritorinis pavadinimas, jei medus surinktas vien tik iš nurodyto regiono. Todėl jeigu pavadinime naudojamas žodis „lietuviškas“, teisės aktų nuostatos nepažeidžiamos“, – komentavo Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Veterinarijos sanitarijos skyriaus vyriausiasis veterinarijos gydytojas Jonas Stanius.

Mūsų nuomone , pirkėjai norėdami gero produkto tikrai žino, kad tikru medumi dažniausiai prekiauja patys bitininkai , todėl jei norite įsigyti tikrai naminio tikro bičių medaus reikia kreiptis tik į juos , o ne ieškoti medaus supermarkete, kur jis atvežtas iš Kinijos, Kaune praskiestas dirbtiniu cukrumi ir paleistas į prekyba kaip NATŪRALUS

Parengta pagal 15min.

Ieškoti

Naujausi straipsniai

2020 m. gruodžio 14 d.
2016 m. gruodžio 28 d.
2016 m. gruodžio 28 d.
2016 m. gruodžio 28 d.
2015 m. vasario 2 d.

Mūsų kontaktai

Naujienos

Čia Jūs galite užsisakyti mūsų naujienlaiškį ir pirmi sužinoti apie mūsų naujus augalus
© 2013 Sodinukas.eu. Visos teisės saugomos. Pagamino Oskaraz